Tallinn

informace o Talinnu online

Tallinn, Estonsko - informace

Estonská metropole Tallinn je neuvěřitelně půvabné město, které si rozhodně nezadá s nedalekými Helsinkami. Návštěvníci mohou pobýt v historickém centru Toompea a strávit hodiny prozkoumáváním středověkých uliček, které jsou plné kostelů, hradů, věží a kouzelných kaváren.

Tallinn je město plné kontrastů. Během dne můžete objevovat střípky historie, noci můžete prožít v některých z tallinnských barů, vináren a hospůdek. Dovolená v Tallinnu je báječným výletem do jedinečné krásy a pohostinnosti Estonska. Tallinn (česky též Tallin nebo Talin, dříve rovněž Revel, německy dříve Reval, švédsky dříve Lindanäs) je hlavní město Estonska a přístav na Baltickém moři (na jižním pobřeží Finského zálivu). V Tallinnu přes četná poškození z období druhé světové války bylo pečlivě obnoveno středověké městské opevnění s baštami a bránami – bašty Megede a Kiek in de Kök (14. – 15. století), bašta Tlustá Margarita (16. století), Mořská brána (16. století). Nachází se zde také raně klasicistní (podle jiné klasifikace pozdně barokní) zámek Kadriorg z roku 1718 (letní rezidence Petra Velikého).

Tallinn informace o dopravě

Vnitroměstskou hromadnou dopravu zajišťují čtyři tramvajové, osm trolejbusových a několik desítek autobusových linek.

Asi 5 km od centra města se nachází mezinárodní letiště Tallinn-Ülemiste. Město má dobré železniční spojení s Petrohradem v Rusku, zatímco železniční spojení do lotyšské Rigy je od roku 1997 přerušeno.

Velvyslanectví České republiky najdete v rezidenční čtvrti Kadriorg z centra směrem na východ, v bezprostřední blízkosti hlavní komunikace do města Narva. Adresa je Lahe 4, 101 50 Tallinn. Tel.: +372 627 44 00, tel. Konzulární a diplomatické služby: +372 566 790 29, e-mail: tallinn@embassy.mzv.cz

Tallinn info