města Estonska

informace o městech v Estonsku

Významná města v Estonska

Kromě Tallinu, které je hlavním městem Estonska najdete zde další významná města:

Haapsalu je lázeňské město na západním pobřeží Estonska, na jižním břehu Haapsalského zálivu. Po staletí je známé díky své teplé mořské vodě, léčivému bahnu a poklidné atmosféře.
Jõhvi je estonské město ležící na severovýchodě země asi 50 km od hranice s Ruskem. Je správním centrem kraje Ida-Virumaa, avšak jako město nemá vlastní samosprávu a je součástí obce Jõhvi.
Kärdla je jediným městem na estonském ostrově Hiiumaa a správním centrem celého kraje. Leží na severním pobřeží ostrova v Zálivu Tareste (Tareste laht). Městem protéká několik potoků.
Pärnu je město ležící v Pernovském zálivu v jihozápadním Estonsku. Pärnu je významným prázdinovým letoviskem s mnoha hotely, restauracemi a dlouhými písečnými plážemi.

Kohtla - Järve je estonské město a samosprávná jednotka kraje Ida-Virumaa. Je významným centrem průmyslu, zejména energetického a chemického.
Kunda je malé přístavní město v severním Estonsku v kraji Lääne-Virumaa. Leží při ústí stejnojmenné řeky do Finského zálivu 100 km východně od Tallinnu.
Kuressaare je město na estonském ostrově Saaremaa. Je hlavním městem kraje Saaremaa. Město leží na pobřeží Rižského zálivu.
Narva je estonské město ležící u hranice země s Ruskem. Městem protéká stejnojmenná řeka, která odvádí vodu z Čudského jezera a na jejímž druhém břehu leží ruské město Ivangorod.
Paldiski je město a významný přístav ležící na polostrově Pakri v severozápadním Estonsku.
další významná města jsou Rapla, Tartu, Tallinn, Valga, Võru, Viljandi.

zdroj Wikipedia

města Estonska info